Aktualność

Światowy Dzień Honorowego Krwiodawstwa
Bartosz Szutkiewicz
poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Szanowni Państwo

Serdecznie Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Honorowego Krwiodawstwa. 12.06 w siedzibie RCKiK w Białymstoku przy ul. Skłodowskiej 23 o godz. 11.00 - sala konferencyjna II Piętro.


W ramach uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe: Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu, dla 13 Honorowych Dawców Krwi. Ponadto wręczone zostaną: Złote Krople – nagrody specjalne Dyrektora RCKiK w Białymstoku, Kryształowe Dyplomy, Pamiątkowe Medale dla Dawców z bardzo dużym litraże, oraz dyplomy i podziękowania dla osób zaangażowanych w propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa. 
RCKiK w Białymstoku pobrało w 2014 roku 69 168 donacji krwi i jej składników, co jest wspaniałym wynikiem dającym Naszemu Centrum 7 miejsce w kraju. W województwie podlaskim średnio na 1000 mieszkańców przypada średnio 51 donacji, co pokazuje niezwykłą w skali kraju  ( 31 donacji na 10000 mieszkańców ) ofiarność naszej społeczności.
RCKiK w Białymstoku systematycznie realizuje program budowy własnych budynków Terenowych Oddziałów w celu poprawienia komfortu obsługi dawcy. W latach 2014 – 2015 zostały wybudowane i otwarte 2 nowe budynki Terenowych Oddziałów w Bielsku Podlaskim oraz w Suwałkach. W bieżącym roku planujemy również rozpocząć budowę naszej placówki w Hajnówce. 
W dniu 12.06 w ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy, odbywać się będzie również ogólnopolska Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez Fundację Banku PKO BP.

Światowy Dzień Honorowego Krwiodawstwa