Aktualność

Motoserce 2015
Bartosz Szutkiewicz
poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Motoserce 2015 – krew oddało aż 603 osoby!

18 kwietnia 2015 r. na Rynku Miejskim w Białymstoku odbył się VII finał ogólnopolskiej akcji Motoserce – Motocykliści Dzieciom. Podczas tego wydarzenia aż 603 osoby oddały krew, z czego 49 osób to dawcy pierwszorazowi!

Białostockie Motoserce to cykliczna akcja organizowana od 7 lat przez białostockie kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, a także przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Akcja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

W ramach VII finału przeprowadzone zbiórkę krwi oraz rekrutację do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.

Na Rynku Miejskim oraz Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się koncerty z szeregiem dodatkowych atrakcji. Na scenie wystąpiły miejscowe zespoły, m.in. Mniej Więcej, Mechanica, Divine Weep, Butercrown, czy Deep. Przed sceną natomiast odbyły się pokazy taneczne grup „Fair Play Crew” oraz „Adanza”, pokazy capoeira oraz walki bractw historycznych Winland i Ulvborh Hird.

Niebywałą atrakcją była coroczna parada motocyklowa ulicami miasta Białegostoku.

Motoserce 2015