Aktualność

Obchody Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi
Bartosz Szutkiewicz
wtorek, 17 czerwca 2014

W dniu 13 czerwca 2014 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku odbyła się uroczystość w ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi. Najważniejszą częścią obchodów była gala, na której uhonorowano honorowych dawców krwi oraz instytucje i osoby prywatne najbardziej zasłużone w krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa. W dniu tym w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa organizowanej we współpracy z Bankiem PKO BP na każdego dawcę krwi, zarówno w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, jak i dwóch mobilnych punktach poboru krwi ustawionych na Rynku Miejskim w Białymstoku, czekały upominki ufundowane przez Fundację PKO BP.
Podczas gali Wojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski wręczył najważniejsze odznaczenia państwowe dla krwiodawców , tj. odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowa Narodu".
Dodatkowo, podczas uroczystości przyznane zostały lokalne nagrody Dyrektora RCKiK w Białymstoku - "Złote Krople" oraz „Kryształowe Dyplomy”.

Obchody Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi