Aktualność

Krwi nie zastąpi nic. To FAKT!
Bartosz Szutkiewicz
środa, 09 sierpnia 2017

Krwi nie zastąpi nic. To FAKT! W ramach akcji społecznej FAKTU trwają zbiórki krwi organizowane wspólnie z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa w całej Polsce. Najbliższa już 11 sierpnia w Białymstoku!


Gazeta Codzienna FAKT rozpoczął akcję informacyjno-edukacyjną „Krwi nie zastąpi nic. To FAKT!”. Akcja potrwa do połowy września, obejmie 13 odcinków publikowanych co tydzień na łamach FAKTU Zdrowie – środowego bezpłatnego dodatku do FAKTU.

 

 „Krew jest potrzebna przez cały rok. Jedyny sposób zabezpieczenia zapasów to regularne i bezpłatne jej oddawanie przez honorowych dawców krwi. Wierzymy, że jako największa gazeta w Polsce, mamy zasięg i narzędzia, aby skutecznie zachęcić do tego naszych czytelników” mówi Robert Feluś, redaktor naczelny FAKTU, honorowy dawca krwi.

 

Uzupełnieniem akcji są także zbiórki krwi organizowane we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa co tydzień, w różnych miastach Polski.

 

Już 11 sierpnia krwiobus zawita do Białegostoku. Krew będzie można oddać w godzinach 11.00-17.00, Rynek Kościuszki. Na krwiodawców czekają niespodzianki.

Krwi nie zastąpi nic. To FAKT!