Aktualność

SpoKREWnieni służbą 2017
Bartosz Szutkiewicz
wtorek, 28 marca 2017

Akcja SpoKREWnieni służbą trwa! W ramach tej akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Tylko podczas inauguracji zbiórki krwi "SpoKREWnieni Służbą" w MSWiA zebrano ponad 32 litry.


Akcja została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu. – Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna. Dlatego dziś w czasach pokoju oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym, ale także staramy się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – chorym i ofiarom wypadków - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji.


Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski.


Na naszym terenie akcja odbyła się na Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie, Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. 


Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki krwi odbędzie się natomiast na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Na podsumowaniu pojawi się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, p. Mariusz Błaszczak.

 

Zdjęcia z akcji znajdują się w naszej galerii zdjęć.

SpoKREWnieni służbą 2017