Aktualność

Wampiriada 2012 - podsumowanie
Bartosz Szutkiewicz
piątek, 15 czerwca 2012

W dniach od 5 maja 2012 do 20 maja 2012 akcja odbywała się na wydziałach większości Wyższych Uczelni w Białymstoku, Centrach Handlowych Auchan przy ul. Produkcyjnej oraz ul. Hetmańskiej, Centrum Handlowym Alfa oraz na Rynku Kościuszki. Przez 14 dni trwania akcji krew oddało równo 1000 osób, co dało nam wspaniałą liczbę 450 litrów krwi.

Rekord, zgodnie z tradycją zgarnęła Politechnika Białostocka, a konkretnie Wydział Mechaniczny PB. Tam krew oddało aż 128 osób. Na drugim miejscu uplasował się Wydział Filologiczny/Historyczno-Socjologiczny UwB (109 osób). Trzecie miejsce na podium przypadło Wydziałowi Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB (106 osób).

Atrakcjami, których nie spotkaliśmy w latach ubiegłych było nakręcenie Flash Moba w Centrum Handlowym Alfa w dn. 10 maja 2012, podczas którego to nasi wspaniali, krwiści NZSiacy urządzili walkę na poduszki.

Następnego dnia z kolei, na Starym Rynku zaroiło się od zombie, którzy przy piosence „Thriller” Micheala Jacksona urządzili sobie krwiożerczy Zombie Walk. Nieliczni ocalali mieszkańcy naszego miasta ze łzami w oczach wspominają, że przeżyli tylko dzięki schronieniu w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddaniu tam krwi.

Każda osoba, która oddała krew otrzymała koszulkę, brała udział w losowaniu wampiriadowych kubków oraz nagród ufundowanych przez sponsorów akcji.

Dziękujemy szczególnie wszystkim naszym wspaniałym krwiodawcom, bo to właśnie dzięki Wam projekt odnosi tak wielki sukces! Pamiętajmy, że oddając krew ratujesz życie!


Projekt objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Wampiriada 2012 - podsumowanie